Reklama

Reklama

MSWiA: Trzy dni ŚDM minęły spokojnie, bez poważnych zdarzeń

Pierwsze trzy dni Światowych Dni Młodzieży minęły spokojnie, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie odnotowały żadnych poważnych zdarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo pielgrzymów - powiedział w sobotę szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

- Można powiedzieć wręcz w ten sposób, że liczba zdarzeń jaki odnotowuje policja i inne służby spadła znacząco, prawie dziesięciokrotnie w porównaniu z dniami poprzedzającymi Światowe Dni Młodzieży - powiedział minister na konferencji prasowej.

- W Krakowie jest bezpiecznie, Światowe Dni Młodzieży odbywają się bezpiecznie, jest świetna atmosfera, atmosfera radości, atmosfera modlitwy, atmosfera spotkań - dodał szef MSWiA.

KGP o najpoważniejszym przestępstwie podczas ŚDM

Komendant główny policji, nadinspektor Jarosław Szymczyk, zaznaczył, że w ciągu ostatniej doby zanotowano w Krakowie tylko 10 przestępstw. Najpoważniejszym z nich było utworzenie fikcyjnej strony internetowej, na której znalazła się informacja o zamachu na Rynku Głównym. Sprawca, 19-letni mieszkaniec Małopolski, został zatrzymany. Nadinspektor Szymczyk podkreślił, że policjanci z uznaniem wypowiadają się o zdyscyplinowaniu pielgrzymów.

Reklama

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, nadbrygadier Leszek Suski powiedział, że Światowe Dni Młodzieży zabezpiecza ponad 2900 strażaków. Udzielają oni pomocy pielgrzymom, którzy doznają takich obrażeń, jak skręcenia czy otarcia. Udzielono też pomocy mieszkance Puerto Rico, która zasłabła. Przewieziono ją do szpitala.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy