Reklama

Reklama

Mariusz Błaszczak: Służby gotowe na szczyt NATO i ŚDM

Służby są przygotowane do tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo zarówno pielgrzymom, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży, jak i uczestnikom szczytu NATO, który odbędzie się na Stadionie Narodowym - powiedział we wtorek szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Minister obserwował w Warszawie ćwiczenia służb i podmiotów zaangażowanych w zabezpieczenie obu wydarzeń.

"Te ćwiczenia pokazały, że służby są dobrze przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa zarówno podczas szczytu NATO, jak i Światowych Dni Młodzieży" - powiedział Błaszczak po ćwiczeniach.

Podziękował komendantom poszczególnych służb - policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu i Żandarmerii Wojskowej - za przygotowanie funkcjonariuszy. W ćwiczeniach wzięły również udział służby medyczne i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Reklama

Zabezpieczenie ŚDM i szczytu NATO

Szef MSWiA powiedział, że wszystkie służby podległe różnym ministrom muszą sprawnie funkcjonować, współdziałać i wymieniać informacje w związku z zabezpieczeniem szczytu NATO w Warszawie (8 i 9 lipca) oraz wizyty papieża Franciszka i Światowych Dni Młodzieży (27-31 lipca).

Minister i przedstawiciele służb obserwowali na błoniach Stadionu Narodowego ćwiczenia, które miały sprawdzić koordynację służb przed lipcowymi wydarzeniami.

Ćwiczono m.in. odparcie zamachu na imprezę masową z udziałem przedstawicieli władz państwowych oraz odbicie zakładników z autobusu czy udzielanie pomocy medycznej poszkodowanym.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy