Reklama

Reklama

Komisja Watykańska w Polsce. Co oceniała?

Członkowie Komisji Watykańskiej rozpoczęli we wtorek kilkudniowy pobyt w Polsce, który dotyczy wizyty Ojca Świętego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Pierwszym miejscem, jakie odwiedzili, były krakowskie Błonia.

W kolejnych dniach udadzą się do Brzegów k. Wieliczki, gdzie ocenią Campus Misericordiae (Pole Miłosierdzia) oraz do Łagiewnik. Brzegi są lokalizacją czuwania modlitewnego papieża z młodzieżą i mszy św. kończącej ŚDM. Lokalizacją alternatywną, gdyby organizator wydarzenia uznał, że nie można skorzystać z Brzegów, mają być krakowskie Błonia.

Wizyta członków watykańskiego protokołu dyplomatycznego, odpowiedzialnych za przygotowanie papieskich wizyt, ma doprowadzić do ustalenia szczegółów programu wizyty Ojca Świętego Franciszka w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w dniach 27-31 lipca.

Reklama

Podczas obchodu Błoń czworo członków komisji, a także towarzyszący im polscy organizatorzy ŚDM, nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami. Szczegóły ustaleń, jakie zapadły, zostaną podane dziennikarzom podczas konferencji prasowej - w środę po południu w Łagiewnikach.

Nad bezpieczeństwem Włochów czuwał BOR. Pod koniec ok. półgodzinnej wizyty rozpętała się burza z ulewą i piorunami. Obchód zakończył się przy kamieniu papieskim.

Jak zaznaczył koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM bp Damian Muskus, była to druga wizyta Komisji Watykańskiej na Błoniach. Wizyta nie ma charakteru rekonesansu, ale ma doprowadzić do ustalenia szczegółów programu wizyty papieża Franciszka.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy