Reklama

Reklama

Kard. Dziwisz przed ŚDM: Zależy nam na zmianie atmosfery

Metropolita krakowski liczy, że Światowe Dni Młodzieży zmienią atmosferę w Europie i na świecie. Kardynał Stanisław Dziwisz mówi rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że choć oficjalnie spotkanie młodych rozpocznie się za dwa dni, to w Krakowie czuć już jego atmosferę. Na ulicach widać bowiem grupy pielgrzymów z całego świata - także z Afryki i Azji, w tym z Chin i Japonii.

Kardynał Dziwisz ma nadzieję, że młodzież która przyjedzie do Polski z całego świata wniesie radość i pokój poprzez miłosierdzie, zamiast obecnego zagrożenia i lęku w Europie.

"Bardzo nam zależy na zmianie atmosfery" - podkreślał metropolita krakowski.

Światowe Dni Młodzieży oficjalnie rozpoczną się we wtorek. Papież pierwszy raz spotka się z młodzieżą w Krakowie dwa dni później. Powitanie Franciszka odbędzie się na Błoniach.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy