Reklama

Reklama

Jasna Góra: 50 tys. uczestników czuwania Odnowy w Duchu Świętym

50 tys. osób uczestniczyło w sobotę na Jasnej Górze w 21. Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym. Pielgrzymka była okazją do wspominania jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski i modlitw w intencji Światowych Dni Młodzieży.

"W grupach Odnowy jest 20 tys. ludzi w Polsce, tutaj przyjeżdża więcej, więc widać, że jest pewne promieniowanie Odnowy. Nie wszyscy są we wspólnotach, ale właśnie to, że mamy +jednego ducha, jedno serce+ sprawia, że potem chce się pracować" - powiedział, cytowany przez biuro prasowe Jasnej Góry ks. Sławomir Płusa - przewodniczący Rady Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym.

Całodziennej modlitwie towarzyszyły słowa "Miłosierdzie" i "Ewangelizacja". Przypominany był jubileusz 1050-lecia chrztu Polski. Uczestnicy pielgrzymki modlili się też i wspierali materialnie organizację ŚDM. W imieniu paulinów zebranych pod Szczytem powitał o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry.

Reklama

"Tutaj doświadczamy tej pełni, ponieważ w parafiach są to małe grupy, a tutaj doświadczamy takiej pełni wspólnoty. Miejsce też jest dla nas bardzo ważne, to jest centrum duchowe Polski, nie wyobrażamy sobie, że mielibyśmy być gdzie indziej, jest to miejsce pobłogosławione, omodlone, poza tym każdy je zna i każdy tu trafia" - powiedział Mariusz Mycielski, który jest koordynatorem Odnowy w Duchu Świętym Diec. Gliwickiej.

Mszy wieńczącej spotkanie przewodniczył biskup Antoni Długosz z Częstochowy. W programie spotkania znalazły się też m.in. konferencje i spotkania modlitewne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje