Reklama

Reklama

"GK": Czy papież Franciszek przemówi po polsku?

Mistrz Papieskich Ceremonii Liturgicznych sprawdził stan przygotowań przed Światowymi Dniami Młodzieży. Ocenił je jako bardzo dobre - informuje "Gazeta Krakowska".

"Jestem zadowolony z tego, co widzę na miejscu" - wyjaśniał w rozmowie z dziennikarzami ksiądz Marini.

Jak wyjaśnia "Gazeta Krakowska", dzięki wizycie Mistrza Papieskich Ceremonii Liturgicznych poznaliśmy kolejne szczegóły wizyty papieża Franciszka w Polsce.

Wiadomo już, że główne liturgie Światowych Dni Młodzieży odbędę się po łacinie, a homilie będą głoszone w jeżyku włoskim. Jak zaznacza "Gazeta Krakowska", będą one na bieżąco tłumaczone na język polski.

Mimo że papież Franciszek nie zna języka polskiego, to wiele na to wskazuje, że i tak w nim przemówi.  W rozmowie z dziennikarzami ks. Marini zdradził, że w czasie ŚDM część liturgii odbędzie się w obrządku wschodnim.

Reklama

Ks. Marini był pytany również o to, czy do papieża Franciszka dotarł apel w sprawie poruszenia podczas ŚDM problemu smogu w Krakowie.

Mistrz Papieskich Ceremonii Liturgicznych zaznaczył, że papież lubi zaskakiwać i wcale nie jest wykluczone, że odniesie się podczas swojej wizyty w Polsce do skierowanej do niego prośby.

Więcej w "Gazecie Krakowskiej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy