Reklama

Reklama

Gdzie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży?

Następne po Krakowie Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w 2019 r. - podała agencja Ansa, powołując się na nieoficjalne informacje. Formalnie miejsce następnego zlotu zostanie ogłoszone przez papieża Franciszka w lipcu na zakończenie ŚDM w Polsce.

Ansa przypomina, że w ostatnim czasie pojawiły się nawet spekulacje na temat możliwości zawieszenia organizacji następnych edycji Światowych Dni Młodzieży w związku z poważnym zadłużeniem, z jakim pozostały goszczące je diecezje, między innymi Rio de Janeiro w Brazylii. Zlot odbył się tam w lipcu 2013 roku, na początku pontyfikatu Franciszka.

Z nieoficjalnych na razie informacji wynika, że taki scenariusz został wykluczony i że następne ŚDM odbędą się w Ameryce Środkowej. Z taką propozycją miał wystąpić kardynał Oscar Rodriguez Maradiaga z Hondurasu, bliski współpracownik i doradca Franciszka.

Reklama

Zauważa się, że nigdy wcześniej w historii Światowych Dni Młodzieży, organizowanych od 30 lat z inicjatywy Jana Pawła II, z takim wyprzedzeniem nie wyciekła informacja o lokalizacji następnego spotkania.

ŚDM w Krakowie odbędą się w dniach od 26 do 31 lipca. Papież rozpocznie wizytę w Polsce 27 lipca.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy