Reklama

Reklama

"Dla Polaków papieżem wciąż jest Jan Paweł II"

"Dla Polaków papieżem wciąż jest Jan Paweł II" - twierdzą hiszpańscy komentatorzy uczestniczący w Światowych Dniach Młodzieży. Pochwalają plan papieskiej wizyty. Uważają, że odwiedziny Wawelu, Jasnej Góry i Auschwitz zbliży Franciszka do Polaków i polskich wiernych do Franciszka.

Po raz kolejny, autorzy artykułów podkreślają, że Franciszek podąża w Polsce śladami Jana Pawła II. Najpierw odwiedził katedrę na Wawelu - "serce polskiej historii". Dzisiaj zaś będzie modlił się u stóp cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

"To jedno z ukochanych miejsc polskiego papieża, z którego inicjatywy w Częstochowie odbyły się trzecie Światowe Dni Młodzieży" - przypominają.

Komentatorzy twierdzą, że Franciszka czeka trudne zadanie przekonania do siebie polskiego kleru i wiernych.

"To kraj, który warto odwiedzić"

Prawicowy dziennik "El Mundo" cytuje słowa arcybiskupa metropolity warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza, że przesłanie papieża bardziej trafia w Polsce do niewierzących niż do wierzących. A konserwatywny "La Razon" zauważa, że jego odwiedzinom na Wawelu towarzyszyły nieśmiałe oklaski.

Reklama

W prasie mnożą się artykuły na temat polskiej kultury, gastronomii i gościnności. "To kraj, który warto odwiedzić" - zapewniał w wiadomościach korespondent hiszpańskiej telewizji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy