Reklama

Reklama

"Brzegi to jedyne miejsce, które pomieści 1,8 mln pielgrzymów"

Campus Misericordiae w Brzegach to jedyne miejsce, które pomieści 1,8 mln pielgrzymów, zapewni otwarty charakter wydarzenia i optymalny komfort dla wszystkich uczestników spotkania z papieżem - podkreśla w opublikowanej w poniedziałek informacji Komitet Organizacyjny ŚDM.

W dokumencie wyliczono inwestycje, które w tym miejscu już wykonano, opisano także stan przygotowań krakowskich Błoń.

Reklama

W Brzegach pod Wieliczką zaplanowano mszę kończącą Światowe Dni Młodzieży, w której ma wziąć udział Franciszek. Zastrzeżenia do tego terenu w połowie marca zgłosiło Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Według strony kościelnej to najlepsza lokalizacja; organizatorzy ŚDM podkreślali wówczas, że cały czas trwają prace i przynajmniej część z tych uwag jest już nieaktualna.

W opublikowanej w poniedziałek informacji po raz kolejny zaznaczono, że Błonia nie są w stanie pomieścić 1,5-1,8 mln pielgrzymów - tylu właśnie spodziewanych jest na sobotnim czuwaniu z papieżem i niedzielnej "Mszy posłania" kończącej ŚDM.

W dokumencie podkreślono, że mający 300 ha teren w Brzegach jest sześć razy większy od Błoń, jest on dobrze skomunikowany z drogą S7 i autostradą A4, nie koliduje z żądną aktualnie prowadzoną działalnością gospodarczą, co ułatwia przygotowanie infrastruktury. Ponadto teren ten jest płaski, co zapewnia doskonałą widoczność głównego miejsca celebracji, a jego przystawanie do uroczystości nie jest jednorazowym, wydatkiem, bo Brzegi znajdują się w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej - podano.

"Brzegi zapewniają otwartą formułę tego wydarzenia, która jest istotą ŚDM: mogą w nim wziąć udział wszyscy, również ci niezarejestrowani" - podkreśla KO ŚDM.

Z opublikowanej w poniedziałek informacji wynika, że do tej pory na terenie Campusu Misericordiae m.in.: wybudowano 6,5 km dróg asfaltowych, rozpoczęto przebudowę części linii wysokiego napięcia, przeprowadzono konserwację wałów na pobliskich rzekach, wkrótce rozpocznie się budowa trzech nowych mostów na rzece Serafa i Zabawka, a cztery kolejne - tymczasowe zostaną postawione przez wojsko.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje