Reklama

Reklama

Biskupi do młodzieży: Nie bójcie się przyjąć zaproszenia na ŚDM

Nie bójcie się przyjąć zaproszenia na Światowe Dni Młodzieży; to czas wspólnego wyznania wiary - zaapelowali biskupi w liście do młodzieży. List ma zostać odczytany we wszystkich kościołach w niedzielę.

"Drodzy młodzi, zbliżające się Światowe Dni Młodzieży to zaproszenie do tego, by poczuć na sobie pełne miłości spojrzenie Jezusa i odpowiedzieć na nie. Nie bójcie się przyjąć tego zaproszenia i wziąć udział w spotkaniu, które jest czasem wspólnego wyznania wiary i miłości do Pana Jezusa, Jego Ewangelii i Jego Kościoła" - napisali biskupi.

Podkreślili, że młodzi są obrazem współczesnego Kościoła. "Tak patrzy na was Jezus, tak patrzy na was Polska, tak patrzą na was wasi rówieśnicy, którzy już w lipcu przyjadą do Polski z całego świata. Także i wy nie bójcie się spojrzeć w ten sposób na siebie samych" - dodali.

Reklama

Hierarchowie ponowili zaproszenie do udziału we wszystkich spotkaniach w ramach Światowych Dni Młodzieży. "Towarzyszymy wam teraz, na etapie przygotowań. Będziemy z wami podczas spotkań w naszych diecezjach. Wspólnie będziemy modlić się także w Krakowie. Zachęcamy, by wspólny udział w Światowych Dniach Młodzieży był także wyrazem naszego szacunku i wdzięczności wobec ojca świętego Jana Pawła II, który mówił do młodych: +Szukałem was+" - napisali.

Biskupi zwracają się również do rodziców i duszpasterzy, by pomogli młodzieży w uczestniczeniu w ŚDM. 

Jak poinformował PAP zastępca Krajowego Biura ŚDM ks. Krzysztof Dukielski, ŚDM promować będą wszystkie rozgłośnie katolickie w Polsce. "Chodzi o zachęcenie polskiej młodzieży do udziału w ŚDM oraz przekonanie rodziców, by im na to pozwolili" - wyjaśnił.

W spocie radiowym wypowiada się delegat KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży bp Henryk Tomasik. Zwracając się do rodziców, mówi, że jest przekonany o dobrym zabezpieczeniu tego wydarzenia. "Znając informacje na temat pracy policji i służb specjalnych, to wręcz się obawiam, czy nie będzie więcej osób pilnujących porządku niż uczestników. Polska jest krajem bezpiecznym. Będziemy razem. Nasza młodzież będzie pod opieką polskiego episkopatu i władz państwowych. Dlatego też nie należy się lękać!" - zapewnia.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ŚDM metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz podkreślił, że trzeba przypomnieć ludziom o ŚDM. "Nie dlatego, że młodzież polska nie przybędzie" - zastrzegł. "Jest wystarczająca liczba zgłoszeń, żeby powiedzieć, że młodzież  polska odpowiada pozytywnie" - zapewnił.

Dodał, że liczba krajów i pielgrzymów, którzy do Krakowa chcą przyjechać z różnych części świata, jest ogromna. Jak podał, z Włoch ma być 250 tys. pielgrzymów, wielu pielgrzymów przyjedzie z Francji i Niemiec.

"Nie wszyscy się zgłaszają i wykupują pakiet, który zapewnia zakwaterowanie, transport, jedzenie. Większość przybędzie bez zgłoszeń. Dla wszystkich będzie miejsce, wszystkich przyjmiemy" - zapewnił kard. Dziwisz. "Nie tylko młodzież. My chcemy wszystkich przyjąć, którzy będą chcieli się modlić i spotkać z papieżem" - podkreślił.

XXXI Światowe Dni Młodzieży pod "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca. Od 27 do 32 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy