Reklama

Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Zderzenie ciężarówki z autobusem w Moskwie

Osiemnastu zabitych i 25 rannych, to najnowszy bilans sobotniego zderzenia ciężarówki z autobusem w Moskwie - poinformował przedstawiciel ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych. Wypadek najprawdopodobniej spowodował kierowca ciężarówki.

Wśród ofiar śmiertelnych jest jedno dziecko, wśród rannych - dwoje. Stan kilkunastu rannych jest ciężki. Na miejsce wypadku wysłano cztery śmigłowce z ekipami medycznymi i 30 karetek pogotowia. Po południu akcja ratownicza została zakończona.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że to kierowca ciężarówki ponosi winę za wypadek. Jadąca z dużą prędkością ciężarówka załadowana tłuczniem uderzyła w bok autobusu, którym jechało około 60 osób (a nie 41, jak wcześniej informowano). Autobus został rozerwany na dwie części, z których jedna została przysypana tłuczniem - informuje ITAR-TASS.

Reklama

Nie potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, że sprawca wypadku zginął. Według najnowszych doniesień został ranny i przewieziono go do szpitala. Władze Moskwy poinformowały, że jest to 46-letni obywatel Armenii, którego sześciokrotnie karano w przeszłości na naruszenie zasad ruchu drogowego.

Dowiedz się więcej na temat: wypadek | katastrofy | Rosjanie | wypadek busa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy