Reklama

Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Ukraina: Demonstranci zablokowali siedzibę rządu, noc minęła spokojnie

Demonstranci żądający zmiany władz Ukrainy, które nie podpisały umowy stowarzyszeniowej z UE, zablokowali w poniedziałek rano wszystkie wejścia do siedziby rządu w Kijowie. Noc na Majdanie Niepodległości, gdzie mieści się centrum protestów, minęła spokojnie.

Dojazdy Majdanu Niepodległości, głównego placu stolicy, pozostają zablokowane wzniesionymi przez ludzi barykadami. Protestujący obawiali się, że w nocy mogą być zaatakowani przez milicję.

Reklama

W godzinach porannych rzecznik rządu Witalij Łukjanenko oświadczył, że władze na razie nie rozpatrują wprowadzenia stanu wyjątkowego, o czym dzień wcześniej donosiły rosyjskie media.

- Kwestia wprowadzenia w kraju stanu wyjątkowego nie była przez władze podejmowana  - oświadczył. Łukjanenko nie powiedział, czy premier Mykoła Azarow zdołał dotrzeć do pracy. Zwykli pracownicy Rady Ministrów ze względu na blokadę nie dostali się w poniedziałek do swych biur.

Zablokowane są także dojazdy do administracji prezydenta Wiktora Janukowycza. Budynek ochraniany jest przez liczne oddziały milicji, które dzień wcześniej starły się z młodymi ludźmi, próbującymi zająć siedzibę szefa państwa. Opozycja poinformowała, że nie miała z tą akcją niczego wspólnego, a zamieszki wywołali wynajęci przez władze dresiarze.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | demonstracje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama