Reklama

Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Tusk dziękuje Kaczyńskiemu i organizuje nadzwyczajne spotkanie

​Premier Donald Tusk reaguje na wydarzenia na Ukrainie. Wieczorem w Kancelarii Premiera odbędzie się spotkanie w sprawie wydarzeń u naszego wschodniego sąsiada. Szef rządu zaprosił do siebie między innymi szefów MSZ, MSW, Agencji Wywiadu oraz dyrektora Ośrodka Studiów Wschodnich.

Premier uważa, że Polacy powinni być zjednoczeni w sprawie Ukrainy. Na jednym z portali społecznościowych podziękował na Twitterze za "wspólny i mocny głos w Kijowie Jacka Protasiewicza i Jarosława Kaczyńskiego". Europoseł PO i prezes PiS uczestniczyli w demonstracji w ukraińskiej stolicy wraz z innymi zagranicznymi politykami oraz dziesiątkami tysięcy Ukraińców. 

Jarosław Kaczyński - przemawiając z podestu z napisem "Ukraina to Europa" - podkreślał, że miejsce Ukraińców jest we Wspólnocie. Protesty na Ukrainie rozpoczęły się 21 listopada, kiedy to rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Podpisanie miało nastąpić na ubiegłotygodniowym szczycie partnerstwa Wschodniego w Wilnie.  

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy