Reklama

Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Siostra Nadii Sawczenko: Kreml już wydał wyrok

Kreml już wydał wyrok - tak w rozmowie z Polskim Radiem Wiera Sawczenko komentuje proces sądowy swojej siostry Nadii Sawczenko. Dziś w rosyjskim Rostowie nad Donem ma odbyć się kolejne posiedzenie sądu nad ukraińską pilotką, którą Rosjanie obwiniają o udział w ataku na ekipę rosyjskich dziennikarzy.

Obrońcy i siostra Nadii Sawczenko wskazują na absurdalność zarzutów.

Reklama

Siostra więzionej przez Rosjan pilotki Wiera podkreśla, że wyrok zapadł i to zapadł na Kremlu, bo Rosjanie już mówią o winie jeszcze przed oficjalnym werdyktem sądu. Wiera Sawczenko ma zeznawać w procesie siostry jako świadek. Jest przekonana o niewinności Nadii.

Rosjanie oskarżają pilotkę, że brała udział w ostrzelaniu rosyjskich dziennikarzy,  a przecież jak podkreśla jej siostra - w momencie kiedy ostrzelano Rosjan, Nadia już od niemal godziny znajdowała się w niewoli u separatystów.

Wiera Sawczenko zadaje retoryczne pytanie: A z drugiej strony co robili rosyjscy dziennikarze na terytorium Ukrainy razem z separatystami? 

Ukraińska ochotniczka Nadia Sawczenko w czerwcu zeszłego roku została uwięziona przez prorosyjskich separatystów i nielegalnie uprowadzona do Rosji. Tam pod koniec lipca tego roku rozpoczął się jej proces. Rosyjscy oskarżyciele żądają dla Sawczenko 25 lat łagru.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje