Reklama

Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Rosyjskie media: Rosja deportuje żonę znanego prawnika

Federalna Służba Migracyjna zdecydowała o deportacji obywatelki amerykańskiej, która jest żoną znanego adwokata z Petersburga Iwana Pawłowa specjalizującego się w problematyce praw człowieka - donoszą rosyjskie media.

O sprawie powiadomił sam Pawłow zamieszczając na swoim profilu facebookowym pismo, które otrzymała jego żona. Mieszkająca od dłuższego czasu w Rosji Jenifer Gaspar ma "być zagrożeniem dla narodowego bezpieczeństwa"

Reklama

Pawłow i jego żona, której nakazano opuścić Rosję w przeciągu dwóch tygodni, zapowiadają odwołanie od tej decyzji. "Ubolewam, że nie otrzymaliśmy żadnego konkretnego dowodu, który uzasadniałby postawienia tych zarzutów" - powiedział Pawłow w rozmowie z fontanka.ru.

Zdaniem Pawłowa jest to próba wywarcia presji na niego i jego rodzinę.

Iwan Pawłow jest prezesem zarządu Instytutu Rozwoju Swobodnego Dostępu do Informacji, rosyjskiej pozarządowej organizacji non-profit, która za swój cel uznaje działania na rzecz ochrony prawa obywateli do dostępu do informacji publicznej i uczynienie tym samym rosyjskiej polityki bardziej transparentną.

ML

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje