Reklama

Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Rosyjskie media niejednoznacznie o konferencji Putina

Rosyjskie media, oceniając wczorajszą konferencję prasową prezydenta, zwracają uwagę, że starał się uspokoić sytuację w kraju w związku ze spadkiem wartości rubla. Niektóre media twierdzą, że mu się to udało, jednak inne mają wątpliwości.

Dziennik "Izwiestia" pisze, że prezydent Putin "uspokoił rynki finansowe i zwykłych Rosjan oraz wytłumaczył, jak kraj będzie sobie radzić z obecnymi trudnościami gospodarczymi".

Reklama

Tymczasem, publicysta gazety "Moskowskij Komsomolec" pisze, że "na razie trudno ocenić", czy prezydencka strategia uspokojenia kraju przyniesie spodziewany skutek. Komentator zauważa przy tym, że gdy Putin na konferencji prasowej mówił o Ukrainie lub Zachodzie, w jego słowach wyczuwało się emocje.

"Co oznacza, że się tymi sprawami naprawdę przejmuje. Natomiast, gdy mówił o gospodarce, tego się nie czuło" - dodaje "Moskowskij Komsomolec".

Dziennik "Wiedomosti" ocenia, że konferencja Putina w wielu momentach była powtórzeniem tego, co już wcześniej mówił, dlatego nie było na niej szczególnych sensacji.

"Zdaniem ekspertów, pogodził się z obecnymi realiami i proponuje /innym/ przyjmować je jak rzeczywistość" - ocenia gazeta rosyjskich kół biznesu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje