Reklama

Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Rosjankom mogą zakazać palenia papierosów

Kobieta nie będzie mogła kupić w Rosji papierosów, jeśli nie ukończyła 40 lat - taki projekt ustawy wpłynął już do Dumy Państwowej. Jego współautorem jest deputowany frakcji komunistycznej Iwan Nikitczuk.

Od 1 czerwca w Rosji obowiązuje surowe prawo, zakazujące palenia w miejscach publicznych. Nie wolno również w sklepach eksponować papierosów i sprzedawać ich w kioskach. Kolejne przepisy zaostrzające walkę z nałogiem tytoniowym będą wchodzić w życie stopniowo aż do 2017 roku. Między innymi zostaną podniesione ceny papierosów.

Reklama

Moskiewscy palacze twierdzą, że nic sobie nie robią z tych przepisów. Tymczasem do Dumy Państwowej trafił kolejny projekt ustawy ograniczającej sprzedaż tytoniu. Projekt przewiduje zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych kobietom, które nie ukończyły czterdziestki. Sprzedawca będzie miał prawo zajrzeć Rosjance w paszport.

Jeśli z kobietą w sklepie będzie niepełnoletnie dziecko, to niezależnie od wieku nie będzie ona mogła kupić papierosów. Autorzy ustawy twierdzą, że palące kobiety narażają na choroby nie tylko siebie, ale również dzieci, co szkodzi całemu narodowi.

Dowiedz się więcej na temat: Rosja | duma państwowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama