Reklama

Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Pieskow: Odpowiadając na sankcje opieramy się na zasadzie wzajemności

Rosja stosuje zasadę wzajemności wobec krajów, które nakładają na nią sankcje, ale nie wyklucza też odpowiedzi asymetrycznej - oznajmił w piątek rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow.

"Ogółem zasada wzajemności jest bez wątpienia - w przypadku takiej wymiany sankcji - zasadą podstawową. Jednocześnie nie można wykluczać pewnych działań asymetrycznych" - powiedział Pieskow dziennikarzom. W ten sposób odpowiedział na pytanie, czy Rosja będzie rewanżować się za dalsze zaostrzenie sankcji wobec niej.

Rzecznik Kremla dodał, że dla Rosji sankcje odwetowe nie są celem samym w sobie. "Nasz stosunek do podobnych decyzji ze strony USA jest dobrze znany. (...) Uważamy, że sankcje te są nielegalne, przeczą normom prawa międzynarodowego, szkodzą stosunkom dwustronnym, a przede wszystkim są to kroki, które Amerykanie podejmują bez jakiegokolwiek jasnego powodu" - mówił Pieskow.

Reklama

Stany Zjednoczone nałożyły w czwartek kolejne sankcje na obywateli rosyjskich i ukraińskich oraz firmy, w szczególności spółki zależne od rosyjskiego koncernu Rosnieft i banku Wnieszekonombank. Jak podało amerykańskie ministerstwo finansów, sankcjami objęto osoby i firmy, które były zaangażowane w omijanie już istniejących restrykcji. USA oświadczyły, że sankcje nie zostaną zniesione dopóki w pełni nie zostaną wdrożone uzgodnienia z Mińska, dotyczące zawieszenia broni w konflikcie na wschodzie Ukrainy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy