Reklama

Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Niepublikowany dotąd wywiad z Borysem Niemcowem

Rosyjska "Nowaja Gazieta" wydrukowała niepublikowany dotąd wywiad z Borysem Niemcowem. Rozmowa z jednym z liderów rosyjskiej opozycji, którego zamordowano w piątek przed murami Kremla, został nagrany w kwietniu. Polityk przyznał wówczas, iż "wie, że mogą (go) zabić".

Wywiad z Borysem Niemcowem przeprowadziła dziennikarka "Nowej Gaziety", Jeliena Masjuk. Nagrała go przez telefon w kwietniu, czyli w czasie, gdy polityk wyjechał na leczenie do izraelskiej kliniki.
Wówczas gazeta nie zdecydowała się na publikację. Rozmowę wydrukowano teraz. Redakcja tłumaczy, że zrobili to, gdyż "brzmi ona jak spełniona prognoza".

W wywiadzie pt. "Wiem, mogą zabić", Borys Niemcow mówił między innymi o sytuacji rosyjskiej opozycji po marcowej okupacji Krymu. Polityk ocenił, że ryzyko dla osób niezgadzających się z polityką Władimira Putina wzrosło.

Reklama

Mówił jednak, że mimo wszystko, będzie walczył, bo "wie, że ma absolutną rację". - Oni chcą zniszczyć mój kraj i działają przeciwko interesom Rosji" - stwierdził. Dodał, że właśnie dlatego potrzebni są ludzie, którzy nie boją się mówić prawdy. "Uważam siebie za taką osobę" - powiedział.

O sprawie pisze "Gazeta Polska Codziennie".

55-letni Niemcow został zastrzelony w piątek wieczorem w centrum Moskwy, na Dużym Moście Moskworeckim niedaleko placu Czerwonego. Polityk został trafiony w plecy czterema pociskami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy