Reklama

Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Ławrow: Rosja zwróci wrak po zakończeniu śledztwa

Wrak samolotu TU-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku, zostanie zwrócony Polsce w chwili, gdy zakończy się śledztwo - powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Dodał, że zakończenie śledztwa przeniesiono na kwiecień przyszłego roku.

Ławrow pytany był w czwartek w Warszawie podczas wspólnej konferencji prasowej z szefem polskiej dyplomacji Radosławem Sikorskim, kiedy wrak tupolewa zostanie zwrócony Polsce.

- Wrak zostanie zwrócony w chwili, gdy zakończy się śledztwo. Śledztwo zakończy się, mam nadzieję, niebawem. Teraz jego zakończenie zostało przeniesione na kwiecień przyszłego roku; wiąże się to nie z próbą przeciągnięcia sprawy czy ukrycia jakichś faktów, wręcz przeciwnie. Śledztwo ma być niezwykle staranne po to, by nie pozostawiać jakichkolwiek niejasności - zaznaczył Ławrow.

Reklama

Podkreślił, że "jest to pryncypialnie ważne, zwłaszcza że naciski wokół tej tragedii trwają". - Nie chcemy pozostawić jakichkolwiek kwestii, które nie zostaną zbadane do końca - zaznaczył szef rosyjskiej dyplomacji.

- Ale oczekując momentu zakończenia śledztwa i zwrotu wraku, już kontaktowały się kompetentne organy Polski i Rosji, omawiane były logistyczne, techniczne kwestie związane z transportem wraku do Polski - dodał.

Dowiedz się więcej na temat: ławrow | Smoleńsk | katastrofy | Wrak tupolewa | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje