Reklama

Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Człowiek, który zlikwidował ZSRR ostrzega teraz Putina: Jeśli nic się nie zmieni...

Były radziecki przywódca Michaił Gorbaczow wezwał rosyjskich polityków do zmiany "systemu rządzenia krajem" - informuje na swojej stronie internetowej "Radio Wolna Europa".

Gorbaczow uważa, że obecny system panujący w Rosji "coraz bardziej zmienia się w imitację". Według 82-letniego byłego "genseka" Rosja potrzebuje "nowego systemu rządów".

Reklama

Michaił Gorbaczow mocno skrytykował Władimira Putina za marginalizowanie oponentów politycznych, a także za używanie wojownicznej retoryki w stosunkach zagranicznych. Według niego, Putin robi to po to, by przekonać Rosjan, że ich kraj otoczony jest przez zewnętrznych wrogów, co pozwala mu odwrócić uwagę społeczeństwa od problemów wewnętrznych.

Były przywódca ostrzega, że pomimo zduszenia fali ostatnich protestów w Rosji, te "powrócą", jeśli Putin nie zdecyduje się na zmiany. A, jak przypomina "RWE", tylko w ostatnim tygodniu rosyjskie włądze dokonały przeszukań w kilkunastu biurach orgniazacji pozarządowych monitorujących przestrzeganie praw człowieka w Rosji.

ZS

Polub raport Środek-Wschód na Facebooku

Dowiedz się więcej na temat: Michaił Gorbaczow ostrzega Putina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje