Reklama

Reklama

Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Białoruś: Pijani Rosjanie urządzili burdę w internacie

Na Białorusi aresztowano trzech uczestników kozackiego rajdu konnego Moskwa - Berlin. Nietrzeźwi Rosjanie urządzili burdę w internacie szkolnym, gdzie byli zakwaterowani.

Grupa około 20 Rosjan, nawiązujących do tradycji kozactwa, 30 maja wyruszyła konno w rajd z Moskwy do Berlina. Kozacy dońscy i uczniowie moskiewskiego kozackiego kadeckiego korpusu chcą upamiętnić 70. rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej.

Po drodze zatrzymali się w Pińsku na południu Białorusi. Tam po imprezie zakrapianej alkoholem trzech uczestników rajdu pobiło młodego Białorusina i zdemolowało jedno z pomieszczeń. Agresywni Rosjanie zostali zatrzymani i staną przed białoruskim sądem.

Mińskie media zwracają uwagę, że to niejedyna przygoda Kozaków. Po przybyciu konno do Brześcia musieli udać się w dalszą podróż do Berlina autobusem. Twierdzili, że polska służba weterynaryjna nie pozwoliła na wjazd kozackich koni na terytorium naszego kraju.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy