Reklama

Reklama

Sprawdzian szóstoklasisty

Sprawdzian szóstoklasisty 2016. Co musisz wiedzieć?

Sprawdzian szóstoklasisty tuż, tuż. Już za tydzień (5 kwietnia), uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej zmierzą się z zadaniami z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Podstawę dla wielu zadań z języka polskiego i matematyki będą ‎stanowiły teksty lub informacje z zakresu historii lub przyrody - informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Pierwsza część sprawdzianu będzie zawierać zadania z języka polskiego i matematyki. Rozpocznie się 5 kwietnia (wtorek) o godzinie 9:00. Na rozwiązanie zadań uczeń będzie mieć 80 minut.

Reklama

Drugą część sprawdzianu - język obcy nowożytny -  uczniowie zaczną rozwiązywać od godziny 11:45. Szóstoklasista będzie egzaminowany z języka, którego uczył się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego. Czas przeznaczony na rozwiązanie zadań to 45 minut.

Przystąpienie do sprawdzianu szóstoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły ‎podstawowej, ale nie ma minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać. Oznacza to, że ‎sprawdzianu nie można nie zdać.

Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty 2016 zostaną przekazane do szkół 27 kwietnia 2016 roku.

Uczeń, który z przyczyn losowych lub ‎zdrowotnych nie przystąpi do sprawdzianu w kwietniowym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.‎

Zobacz także: Jak rozwiązać sprawdzian szóstoklasisty?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje