Reklama

Reklama

Sprawdzian szóstoklasisty

Sprawdzian szóstoklasisty 2015. Uczniowie walczą o jak najlepsze wyniki

W szkołach podstawowych w całej Polsce trwa właśnie egzamin szóstoklasisty. Przystąpiło do niego ponad 350 tys. uczniów. W tym roku arkusze zostały przygotowane zgodnie z nową podstawą programowa i różnią się od tych z lat poprzednich.

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera zadania z języka polskiego i matematyki. Przewidziany czas na jej rozwiązanie to 80 minut. W przypadku części uczniów, którym przysługuje wydłużony czas pisania sprawdzianu np. dyslektyków, ta część potrwa 120 minut.

Następnie przewidziana jest prawie godzinna przerwa, po której uczniowie przystąpią do drugiej części sprawdzianu. Egzamin z języka obcego będzie trwać 45 minut. Uczniom z dysleksją wydłużono czas do 70 minut.

W części matematyczno - humanistycznej. Dzieci mogą się spodziewać rozwiązania kilku zadań matematycznych oraz napisania krótkiego wypracowania. To może być opowiadanie, sprawozdanie czy też kartka z pamiętnika. 

Reklama

Tegoroczni szóstoklasiści pionierami

Szóstoklasiści, którzy przystąpią w środę do sprawdzianu, są pierwszym rocznikiem, w którym wszyscy uczniowie już od pierwszej klasy obowiązkowo uczą się języka obcego. Do wyboru jest sześć języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski. W tej części sprawdzianu wszystkie zadania rozwiązywane przez uczniów będą zadaniami zamkniętymi.

Sprawdzian ma dać ogólną wiedzę na temat umiejętności ucznia nabytych w czasie sześciu lat nauki w szkole. To jest informacja dla niego, ale także dla jego rodziców, szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Każdy zdaje ale wynik jest ważny

Przystąpienie do sprawdzianu szóstoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły ‎podstawowej, ale nie ma minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać. Oznacza to, że ‎sprawdzianu nie można nie zdać.

Wynik sprawdzianu nie ma wpływu na przyjęcie ucznia do gimnazjum rejonowego, w przypadku wyboru innej szkoły wynik może zdecydować czy będzie się on uczył w wybranej szkole.

Interia opublikuje rozwiązania

Każdy, kto będzie chciał zweryfikować swoje odpowiedzi z tymi właściwymi już ok. godziny 13:00 znajdzie na stronie CKE arkusze z zadaniami z języka polskiego i matematyki, a ok. 15:00 arkusze z zadaniami z języków obcych nowożytnych.

Rozwiązania zadań tegorocznego sprawdzianu szóstoklasisty 2015 opublikowane zostaną na portalu Interia około godzinny 13:30 i 15:30 w specjalnym raporcie SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy