Reklama

Reklama

Sprawdzian szóstoklasisty

Sprawdzian szóstoklasisty 2016. Matematyka, język polski – arkusze i odpowiedzi

Publikujemy arkusze ze sprawdzianu szóstoklasisty 2016 z języka polskiego i matematyki z nieoficjalnymi rozwiązaniami zaproponowanymi przez ekspertów Interii. U nas znajdziecie odpowiedzi nie tylko do zadań zamkniętych, ale i otwartych. Do testu w tym roku przystąpiło ponad 348 tysięcy uczniów klas szóstych z całej Polski.

Publikujemy arkusze ze sprawdzianu szóstoklasisty 2016 z języka polskiego i matematyki z nieoficjalnymi rozwiązaniami zaproponowanymi przez ekspertów Interii. U nas znajdziecie odpowiedzi nie tylko do zadań zamkniętych, ale i otwartych. Do testu w tym roku przystąpiło ponad 348 tysięcy uczniów klas szóstych z całej Polski."Sprawdzian był raczej łatwy" - mówili szóstoklasiści po wyjściu z pierwszej części, na którą złożyły się zadania z matematyki i języka polskiego, z elementami historii oraz przyrody.  Druga cześć rozpoczęła się kwadrans przed godziną 12 i trwała 45 minut, w jej trakcie szóstoklasiści zmierzyli się z językiem obcym nowożytnym.

Jak wskazują statystyki Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, najwięcej uczniów rozwiązywało zadania z języka angielskiego. Drugim w kolejności był język niemiecki.

Reklama

W tym roku uczniowie zdawali po raz ostatni egzamin szóstoklasisty. Od przyszłego roku, zgodnie ze zmianami MEN, wprowadzony zostanie dobrowolny test, przeprowadzany w pierwszej klasie gimnazjum.

Wyniki z egzaminu szóstoklasisty 2016, uczniowie poznają 27 maja. Jednak już dziś publikujemy arkusze i nieoficjalne rozwiązania z języka polskiego i matematyki, które dla szóstoklasistów opracowali nasi eksperci.


Zobacz także arkusz i rozwiązania z angielskiego

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy