Reklama

Reklama

Ujazdowski wychyla się z szeregu? Rzecznik PiS: To prywatna opinia

"To jest postępowanie w sprawie, a nie przeciwko komuś. Być może eurodeputowany tego nie wie i z perspektywy Brukseli kwestie Trybunału Konstytucyjnego wyglądają zupełnie inaczej niż z perspektywy Polski". Tak ostatni wpis Kazimierza Ujazdowskiego, który skrytykował decyzję prokuratury ws. prezesa Andrzeja Rzeplińskiego, skomentowała w poniedziałek rzecznik PiS Beata Mazurek.

Na pytanie, podczas konferencji prasowej, czy jest zdziwiona opinią europosła, rzeczniczka PiS odparła, że nie, ponieważ nie po raz pierwszy Ujazdowski wypowiada się w ten sposób. "To jego prywatna opinia, do której ma prawo" - dodała Mazurek.

Reklama

W niedzielę europoseł PiS Kazimierz Ujazdowski, opublikował na Twitterze wpis, krytykujący podjęcie działań prokuratorskich wobec prezesa Rzeplińskiego. "Wszczęcie przez prokuraturę postępowania w sprawie TK to rażący błąd. Interes publiczny i szacunek dla instytucji wymaga wycofania się z tej decyzji" - napisał.

Przypomnijmy, że Prokuratura Regionalna w Katowicach wszczęła śledztwo w sprawie prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego. Chodzi o kwestię niedopuszczenia do orzekania trzech sędziów wybranych przez obecny Sejm i naruszenie praw pracowniczych.

Dowiedz się więcej na temat: Ujazdowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy