Reklama

Reklama

"To szansa na wyjście z kryzysu męczącego Polskę"

Podczas zorganizowanego przez marszałka Sejmu spotkania w sprawie Trybunału Konstytucyjnego lider PSL Władysław Kosiniak- Kamysz przedstawił projekt ustawy konsensualnej autorstwa ludowców.

Zdaniem Kosiniak- Kamysza, projekt daje szansę na kompromis w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

"Jest deklaracja, że w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace nad tym projektem, zostanie powołana specjalna podkomisja" - powiedział lider ludowców.

Dodał, że właśnie dlatego warto było na to spotkanie pójść, "by zawalczyć o projekt, który poważnie podchodzi do spraw Trybunału Konstytucyjnego, który daje szansę na wyjście z kryzysu męczącego Polskę".

Prezes PSL powiedział również, że na spotkaniu bardzo ciekawą była informacja, że były prowadzone rozmowy z opozycją i że porozumienie było o włos. Podkreślił, że PSL dziś rozmawiał jako jedyny reprezentant opozycji, "nie gdzieś zakulisowo".

Reklama

Kosiniak-Kamysz dodał, że były to dwie godziny trudnej rozmowy, bo w wielu kwestiach strony pozostały przy swoim zdaniu.

W spotkaniu wzięli udział: prezes PiS Jarosław Kaczyński, prezes PSL-u Władysław Kosiniak - Kamysz i Konrad Berkowicz z partii KORWiN. Pozostałe ugrupowania na rozmowy nie przyszły.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy