Reklama

Reklama

​Timmermans: Czekamy na postęp, który obiecała premier Szydło

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans oświadczył w środę, że KE czeka na postęp w sprawie rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego, który obiecała mu premier Beata Szydło.

"Potrzebny jest postęp w trzech obszarach, o których rozmawialiśmy. Premier Szydło obiecała ten postęp i teraz na niego czekamy" - powiedział polskim dziennikarzom w Brukseli wiceszef KE.

Reklama

"Potrzebne jest rozwiązanie (...). Chcemy, żeby ten kryzys się zakończył, staram się być tak konstruktywny, jak tylko się da. Mówiłem wczoraj, że to problem, który musi być rozwiązany w Polce" - dodał.

Timmermans: Jeśli będą rezultaty dialogu, nie będzie opinii KE

Jeśli dialog z polskimi władzami przyniesie rezultaty, KE nie będzie przyjmować opinii na temat praworządności w Polsce - zadeklarował w środę wiceszef KE Frans Timmermans. Dodał, że oczekuje, iż polskie władze szybko przedstawią rozwiązanie ws. TK.

"Jesteśmy obecnie w fazie dialogu i jeśli ona przyniesie rezultaty, to opinia nie będzie potrzebna, ale musimy zobaczyć, jak rozwiną się wydarzenia" - powiedział polskim dziennikarzom w Brukseli Timmermans.

Jak zaznaczył, nie jest bardziej czy mniej optymistyczny niż w we wtorek, gdy składał wizytę w Warszawie. "Miałem dobre spotkanie z premier Szydło i oczekuję, że polski rząd wyjdzie teraz z rozwiązaniami bardzo szybko" - zaznaczył wiceszef KE.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne