Reklama

Reklama

Stanisław Piotrowicz: Trybunał jest w pełni obsadzony

- Dziś Trybunał jest w pełni obsadzony. Wydaje nam się, że trzeba uporządkować jego wewnętrzną organizację i sposób procedowania przez TK. Nowelizacja wychodzi temu naprzeciw - oświadczył poseł PiS Stanisław Piotrowicz na konferencji prasowej przed pierwszym czytaniem w Sejmie projektu nowelizacji ustawy o TK.

- Wiele w ostatnim okresie jest niejasności wokół Trybunału Konstytucyjnego. Wielokrotnie wyjaśniałem na czym polega istota rzeczy, ale odnoszę wrażenie, jakby zabrakło woli zrozumienia - zaczął Stanisław Piotrowicz. 

Reklama

Piotrowicz podkreślił, że do kryzysu doprowadziła Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe w czerwcu 2015 r. - Powtarzam to z uporem i być może do znudzenia - oświadczył poseł.

- Zadziwiające jest, że w tamtym czasie nikt nie czynił larum, że złamano konstytucję. A przecież dziś wiemy, poza wszelkim sporem, że to właśnie w tamtym okresie czasu PO i PSL dokonało złamania konstytucji - mówił.

Dzisiaj w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, przygotowanej przez PiS. Projekt zakłada m.in. powiększenie pełnego składu orzekającego z 9 do 13 sędziów i wprowadzenie podejmowania uchwał większością 2/3 głosów. 

Dowiedz się więcej na temat: Trybunał Konstytucyjny | Stanisław Piotrowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje