Reklama

Reklama

Sprawa przecieku orzeczenia TK. Jest raport z kontroli wewnętrznej

Szef biura Trybunału Konstytucyjnego przedłożył 30 marca prezesowi TK raport z kontroli wewnętrznej ws. obiegu dokumentów w TK. Kontrola dotyczyła domniemanego przecieku orzeczenia Trybunału ws. nowelizacji ustawy o TK, o którym donosił portal wpolityce.pl. Projekt orzeczenia mieli przesyłać sobie m.in. posłowie Platformy Obywatelskiej.

Projekt wyroku opublikował portal wpolityce.pl, sugerując przy tym, że wcześniej mieli do niego dostęp posłowie PO.

Po doniesieniach o domniemanym przecieku dokumentów, m.in. Zbigniew Ziobro poinformował, że polecił wszcząć śledztwo w tej sprawie.

Raport z kontroli

Kontrolę wewnętrzną przeprowadzono w TK na polecenie prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego. Dotyczyła ona dokumentów w postaci elektronicznej oraz drukowanej - wykorzystywanych w pracach przygotowawczych w TK w sprawie wyroku Trybunału.

Czynności kontrolne zostały wykonane przez Sekretarza Trybunału i Dyrektora Zespołu Informatyki, a w ich wyniku opracowany raport.

Reklama

W związku z nim, TK informuje:

"Z raportu wynika, że wewnętrzny obieg projektów dokumentów orzeczniczych w sprawie K 47/15 w Trybunale, zarówno w postaci elektronicznej (w większej części), jak i  drukowanej, mieścił się w ramach zasad i standardów przyjętych w wewnętrznej praktyce pracy Trybunału nad przygotowywaniem koncepcji, a następnie wstępnych projektów orzeczeń, w sprawach przedłożonych Trybunałowi do rozstrzygnięcia przez upoważnione podmioty. Analiza użytkowania poczty elektronicznej oraz szczegółowe badania urządzeń sieci informatycznej Biura Trybunału, w tym w kontekście zidentyfikowanych, charakterystycznych cech dokumentów w sprawie K 47/15, nie dają podstawy do stwierdzenia nieprawidłowości, a także ustalenia, że miał miejsce transfer danych poza wewnętrzną sieć informatyczną Biura Trybunału".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje