Reklama

Reklama

Spotkanie ws. Trybunału Konstytucyjnego bez kamer. Kukiz: To dno

​Ruch Kukiz'15 chciał, aby na spotkaniu poświęconemu Trybunałowi Konstytucyjnemu były kamery. Wiadomo już jednak, że dzisiejsze spotkanie "Dialog i kompromis polityczny w Polsce" odbędzie się bez udziału mediów. Pisemną decyzję do przedstawicieli ugrupowań parlamentarnych i pozaparlamentarnych wysłał Szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla.

Oznacza to również, że w spotkaniu nie weźmie udział ruch Kukiz'15 - poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Paweł Kukiz. 

Lider ruchu na swoim Facebooku napisał: "Jeszcze wczoraj marszałek Kuchciński zapewniał, że do wszystkich liderów opcji politycznych skieruje pytanie, czy zgadzają się na obecność kamer na spotkaniu dotyczącym TK... Takich zapytań NIE WYSŁAŁ a właśnie przed chwilą poszło do wszystkich opcji pismo, które załączam. PiS podjął decyzję, że żadnych kamer nie będzie. Nas w takim razie też. Poziom arogancji PiS-u przekracza wszelkie granice. Nie dla nas miały być te kamery a dla OBYWATELI. Dno."

Reklama

Na spotkaniu dotyczącym Trybunału najprawdopodobniej nie pojawi się także Grzegorz Schetyna, który miał reprezentować Platformę Obywatelską. Przewodniczący partii podtrzymał jednak swoje zaproszenie na jutrzejsze wydarzenie. Na spotkanie nie przyjdzie też przedstawiciel Nowoczesnej. Ma za to być obecny reprezentant PSL. 

Zaproszenia na spotkanie otrzymały też trzy ugrupowania pozaparlamentarne - Partia Razem, SLD i partia KORWiN. W spotkaniu weźmie udział jedynie przedstawiciel partii KORWiN. Spotkanie, które rozpoczęło się o 16 zostało zorganizowane przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Wczoraj udział zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Reklama

Reklama

Reklama