Reklama

Reklama

Schetyna: PiS łącznie z prezydentem Dudą wydali wojnę TK

- Prawo i Sprawiedliwość łącznie z prezydentem Andrzejem Dudą wydali wojnę Trybunałowi Konstytucyjnemu. Sparaliżowanie Trybunału to jest element polityki - powiedział w programie "Jeden na jeden" na antenie TVN24 Grzegorz Schetyna. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej uważa, że konsekwencje takiego stanu rzeczy będą "bolesne".

Grzegorz Schetyna odnosząc się do sporo wokół Trybunału Konstytucyjnego zaznaczył, że "sytuacja jest przewidywana, wymyślona i akceptowana przez prezesa  Kaczyńskiego. W jego ocenie, kryzys będzie się przedłużał i przyniesie Polsce tylko straty.

- Wojna z Trybunałem Konstytucyjnym będzie przynosić Polsce złą opinię i będzie powodowała  paraliż tej ważnej instytucji państwowej - stwierdził w TVN24 Schetyna.  Jednocześnie odpierał zarzut, by to wybór zbyt dużej liczby sędziów  przez poprzedni Sejm był  początkiem trwającego dziś kryzysu konstytucyjnego.  "Porównywanie tego do hucpy i tej wojny, którą prezes Kaczyński  wytoczył TK, w ogóle nie ma się w żaden sposób" -  argumentował  przewodniczący Platformy.

Reklama

Odmiennego zdania jest Kornel Morawiecki z ruchu  Kukiz’15. W jego ocenie,  decyzja Trybunału Konstytucyjnego to nie jest świętość, a prawo jest zagmatwane. "Sędziowie powinni procedować według ustawy, którą przyjął Sejm" - argumentował w programie "Polityka przy kawie".

- Sędziowie TK są, jak mniemam, ludźmi szlachetnymi i powinno im zależeć, żeby rozwiązać tę sprawę - kontynuował, odnosząc się do składu sędziowskiego w TK.

Marszałek senior przedstawił też swoją wizję kompromisu. "Wystarczyłoby, żeby z każdej grupy sędziów w TK ustąpił jeden. To jest sprawa jest to sprawa sumienia, serca i miłości do ojczyzny" - podkreślił Morawiecki.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje