Reklama

Reklama

​Rzecznik KE: Nigdy nie mówiliśmy o ultimatum dla Polski

Komisja Europejska nigdy nie użyła słowa "ultimatum" wobec Polski - oświadczył rzecznik KE Margaritis Schinas, pytany o zapowiadane przyjęcie przez KE opinii na temat praworządności w Polsce.

"Szczerze mówiąc, apeluję, by przestać przypisywać słowa o +ultimatum+ Komisji. Nigdy nie użyliśmy słowa +ultimatum+. Nigdy" - podkreślił Schinas na konferencji prasowej w poniedziałek. "Dlaczego mam przedstawiać stanowisko KE na temat czegoś, czego nigdy nie powiedzieliśmy?" - dodał.

W zeszłym tygodniu KE upoważniła swego wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa do przyjęcia do 23 maja (poniedziałek) opinii, podsumowującej prowadzony przez KE od stycznia dialog na temat praworządności w związku z kryzysem wokół TK.

W miniony piątek premier Beata Szydło oświadczyła w Sejmie, że nikt poza państwem polskim nie może rozwiązać sporu dotyczącego TK. "Polski rząd nigdy nie będzie ulegał żadnemu ultimatum. Polski rząd nigdy nie będzie pozwalał, by Polakom była narzucana wola kogokolwiek" - powiedziała. Dodała też, że to KE, nie Polska, ma problem z reputacją i autorytetem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy