Reklama

Reklama

RMF24: Opinia na temat praworządności w Polsce krytyczna

Będzie jednak krytyczna opinia na temat praworządności w Polsce – dowiedziała się korespondentka RMF FM Katarzyna Szymanska–Borginon.

Z ustaleń korespondentki RMF FM wynika, że rozmowa Szydło i Timmermansa była dosyć ostra, przebiegała w napiętej i nerwowej atmosferze. Komisarza nie przekonały nowe propozycje rządu w sprawie rozwiązania konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego i obstawał przy swoim.

Jak dowiedziała się dziennikarka stacji, Timmermans zapewnił, że opinia dotycząca praworządności w Polsce będzie poufna. Ma zostać przekazana tylko naszemu rządowi i nie zostanie opublikowana.

Timmermans miał powiedzieć premier Szydło, że opinia nie rozpocznie kolejnego etapu procedury, ale będzie jedynie elementem prowadzonego dialogu. To jednak tylko zapewnienia.

Reklama

Krytyczna opinia na temat praworządności to już przedsionek do kolejnego etapu procedury, czyli rekomendacji. Jeżeli rząd się do nich nie dostosuje, to Bruksela może wnioskować o odebranie Polsce głosu w radach Unii. To byłaby już jednak ostateczność - czytamy na stronie RMF24.

(mn)

Katarzyna Szymańska-Borginon

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy