Reklama

Reklama

PSL: Rozwiązanie konfliktu wokół TK w zasięgu ręki

Polskie Stronnictwo Ludowe zaprezentuje jutro w Sejmie, podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, projekt ustawy konsensualnej rozwiązującej narastający spór wokół Trybunału Konstytucyjnego.

- W PSL najwyższą wartością jest dla nas działanie na rzecz polskich obywateli. Nie chcemy już czekać na kolejne spotkania, nie zamierzamy przesyłać listów, wyznaczających kolejne terminy. Nasi eksperci wzięli się do pracy i napisali projekt ustawy konsensualnej, która położy kres kryzysowi wokół Trybunału Konstytucyjnego. To skuteczne rozwiązanie  - zapowiedział Władysław Kosiniak - Kamysz, prezes PSL.

Reklama

Zaproponowane przez PSL rozwiązanie uwzględnia stanowiska wszystkich stron nierozwiązanego sporu, który cieniem kładzie się na wizerunku Polski za granicą.

- Skończmy z retoryką sporu. Tu nie ma wygranych i przegranych. Nasi eksperci w sześciu punktach rozpisali drogę do kompromisu. Dobro obywateli buduje się w oparciu o twórcze współdziałanie. W Polsce nie ma dziś czasu na konflikt. Stoją przed nami inne wyzwania, z którymi pilnie musimy się zmierzyć jako kraj  - dodał Piotr Zgorzelski, poseł na Sejm RP z ramienia PSL.  

Konferencja prasowa odbędzie się jutro o godzinie 12.00 w Sejmie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama