Reklama

Reklama

Projekt zmian w ustawie o TK. Nowoczesna wycofała wniosek

Nowoczesna wycofała wniosek o wprowadzenie do porządku obrad Sejmu zgłoszonego przez ten klub projektu ustawy o TK; posłowie w środę zdecydują, czy wprowadzić do porządku obrad pozostałe projekty ws. zmian w TK - poinformowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

W porannym bloku głosowań posłowie zdecydują więc, czy wprowadzić do porządku obrad projekty zmian w TK, autorstwa PiS, PSL i KOD - jako obywatelski.

Głosowanie musi się odbyć, bo przeciw wobec uzupełnienia porządku obrad o projekt zmian w prawie dot. TK, autorstwa PiS, zgłosił klub Platformy. Kidawa-Błońska powiedziała w środę PAP po posiedzeniu Konwentu Seniorów, że jej klub podtrzymał swój sprzeciw wobec projektu PiS.

Petru nie chce uczestniczyć w hucpie

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru powiedział w środę na konferencji prasowej, że jego partia wycofała swój wniosek o wprowadzenie do porządku obrad projektu zmian w ustawie o TK, ponieważ nie chce uczestniczyć w "hucpie".

Reklama

"Mamy obawy graniczące z pewnością, że całe zamieszanie z ustawami o TK i wprowadzenie na obrady Sejmu ustaw, które od miesięcy nie były procedowane, jest po to, aby stworzyć wrażenie, że w polskim parlamencie poszukiwany jest kompromis wokół TK" - wyjaśnił Petru.

W Sejmie jest pięć projektów zmian w prawie dot. TK. Projekty nowych ustaw o TK złożyły kluby: PiS, Nowoczesna oraz KOD - jako obywatelski. Projekty nowelizacji ustawy o TK złożyły kluby Kukiz'15 oraz PSL. Tylko projekt noweli autorstwa Kukiz'15 przeszedł już pierwsze czytanie - jeszcze w grudniu 2015 r. Kluby PiS i PSL od kilku dni zapowiadały, że będą chciałby, aby Sejm w tym tygodniu zajął się ich projektami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL