Reklama

Reklama

Opozycja odwołała spotkanie ws. TK

Spotkanie ws. sytuacji wokół TK, organizowane przez trzy kluby opozycyjne: PO, Nowoczesna i PSL, zostało przełożone na wtorek na godz. 14 - poinformował prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Spotkanie miało się odbyć w środę o godz. 15.

Kosiniak-Kamysz powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że spotkanie w Sejmie ws. sytuacji wokół TK zostało przeniesione na wtorek na godz. 14.

"Przed kilkunastoma minutami jest informacja z Komisji Europejskiej, dotycząca podjęcia dalszych działań Komisji, z tej przyczyny podjęliśmy decyzję, żeby przenieść dzisiejsze spotkanie (...) na wtorek na godz. 14" - powiedział prezes PSL.

Komisja Europejska dała Polsce czas do poniedziałku na podjęcie działań zmierzających do usunięcia zastrzeżeń, dotyczących Trybunału Konstytucyjnego, wskazując, że jeśli do tego dnia to się nie stanie, przyjęta zostanie opinia dotycząca praworządności w naszym kraju. 

Reklama

"Nie rozumiem dlaczego liderzy opozycji odwołali spotkanie, jeśli KE wzywa nas do pilnego rozwiązania sporu wokół TK" - skomentował decyzję Paweł Kukiz. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy