Reklama

Reklama

Opinia Komisji Weneckiej: Marszałek Sejmu przedstawi propozycję kompromisu

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przedstawi dziś propozycję kompromisu w sprawie opinii Komisji Weneckiej. To właśnie do izby niższej parlamentu rząd przekazał krytyczny dla PiS dokument ciała doradczego Rady Europy.

Ruch marszałka Marka Kuchcińskiego zapowiedziała w weekend rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.

Posłanka przyznała też, że liczy na inicjatywę opozycji w ten sprawie. Ale Platforma Obywatelska i Nowoczesna stawiają warunki, domagając się zaprzysiężenia przez prezydenta Andrzeja Dudę trzech sędziów, wybranych jeszcze przez poprzedni parlament.

Ruch Kukiz'15 proponuje natomiast zwołanie spotkania sił politycznych, które nie zakończy się dopóki nie zostanie wypracowany kompromis w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy