Reklama

Reklama

​"Nie wierzę, żeby był jakikolwiek emisariusz"

"Nie mam informacji, żeby był jakikolwiek wysłannik. Odkąd prezes TK stał się stroną sporu politycznego, nie mam do niego zaufania" - powiedział we "Wstajesz i Weekend" w TVN24 Paweł Szefernaker z PiS.

Paweł Szefernaker odniósł się podczas programu "Wstajesz i Weekend" do słów prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego o spotkaniach, jakie miały się odbywać pomiędzy nim a wysłannikiem Jarosława Kaczyńskiego. Podczas rozmów miał się pojawiać temat wypracowania kompromisu ws. Trybunału.

Jak wskazywał Rzepliński, "dwa razy rozmawiał z wysłannikiem Jarosława Kaczyńskiego". "Z drugiej rozmowy wynikało, że istnieje szansa posunięcia sprawy do przodu, że publikacja wyroku Trybunału jest możliwa. Liczyłem, że przy kolejnym spotkaniu, być może osobiście z prezesem PiS, usłyszę, że musimy to zrobić. Mimo wszystko jeszcze nie doszło do trzeciej rozmowy, ale może dojść" - mówił.  

Reklama

PiS odpowiada

Paweł Szefernaker z PiS powiedział, że "nie był świadkiem takiej sytuacji i nie ma informacji, żeby był jakikolwiek wysłannik". Dodał, że odkąd prof. Rzepliński stał się stroną sporu politycznego, nie ma do niego zaufania i nie wierzy w każde jego słowo.

"Nie wierzę, żeby był jakikolwiek emisariusz" - komentował.  

Szefernaker przekazał w TVN24, że o godz. 13 prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie odpowiadał na żywo na pytania internautów na Facebooku. Dodał, że pytania można zadawać od godz. 12. 

"Wolność, równość, demokracja to w XXI wieku internet. I my tam dzisiaj będziemy" - dodał. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy