Reklama

Reklama

Mateusz Kijowski spotkał się z Fransem Timmermansem

W Brukseli Mateusz Kijowski spotkał się z Fransem Timmermansem. Tematem rozmowy lidera Komitetu Obrony Demokracji z wiceszefem Komisji Europejskiej był konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego i dialog, jaki w tej sprawie Komisja prowadzi z polskim rządem.

Przed spotkaniem Mateusz Kijowski zapowiadał, że będzie chciał uzyskać od Fransa Timmermansa informacje, jak faktycznie przebiegają te rozmowy, jaki jest stan relacji na linii KE-rząd, i czy możliwe jest jeszcze uzyskanie porozumienia. 

Reklama

"Dla nas niezwykle istotne jest to, żeby rozwiązanie konfliktu, który w tej chwili został stworzony, odbyło się w drodze kompromisu a nie w drodze twardych warunków, których nie da się negocjować" - powiedział lider KOD.

Wczoraj z Fransem Timmermansem w Warszawie spotkała się premier Beata Szydło. Szefowa rządu na wspólnej konferencji prasowej podkreśliła, że konflikt wokół Trybunału musi być rozwiązany wewnątrz kraju. Do jej zdania przychylił się wiceszef Komisji Europejskiej, który zadeklarował, że rząd, jak i pozostałe strony sporu, mogą liczyć na wsparcie Komisji przy jego rozwiązywaniu.

Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Kijowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy