Reklama

Reklama

Marszałek Senatu o spotkaniu ws. TK: Nie ma sensu

​Marszałek Senatu Stanisław Karczewski uważa, że dzisiejsze spotkanie w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, zorganizowane przez opozycję, nie ma sensu, z uwagi na to, że we wtorek odbyło się spotkanie z inicjatywy marszałka Sejmu. Jak mówił Karczewski, "opozycja wiedziała, co robi" wyznaczając termin na 18 maja.

Przypomniał na konferencji prasowej w Senacie, że 18. dnia miesiąca odbywają się uroczystości w których politycy PiS biorą udział. "To nie jest dobry termin na spotkanie"- powiedział marszałek.  

Dodał, że jego zdaniem, to co robi opozycja jest próbą eskalowania konfliktu politycznego wokół Trybunału Konstytucyjnego, a nie próba jego rozwiązania. "Próba rozwiązania, wyciągnięcie ręki do opozycji miało miejsce wczoraj" - powiedział Stanisław Karczewski i ponownie zaapelował do opozycji, aby przystąpiła do rozmów z Prawem i Sprawiedliwością. 

Reklama

Platforma Obywatelska, Nowoczesna i PSL w ubiegłym tygodniu zaprosiły na rozmowy w sprawie Trybunału Konstytucyjnego wszystkie sejmowe ugrupowania. Mają się one odbyć dziś o godzinie 15.00. 

Wczoraj na ten sam temat w gabinecie marszałka Sejmu rozmawiali liderzy PiS-u, PSL-u i przedstawiciel partii KORWiN. W rozmowach uczestniczył Jarosław Kaczyński. Pozostałe kluby opozycyjne nie wzięły w nim udziału.  


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy