Reklama

Reklama

​Marek Magierowski: Bardzo dobre spotkanie prezydenta z szefem Komisji Weneckiej

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym Komisji Weneckiej Giannim Buquicchio było bardzo dobrym, merytorycznym spotkaniem dwóch prawników - powiedział w poniedziałek szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

"Bardzo dobre, merytoryczne spotkanie; merytoryczne, dlatego, że to spotkanie dwóch prawników świetnie znających się na prawie" - powiedział Magierowski dziennikarzom. Zaznaczył, że miało ono charakter nieformalny. Jak mówił, spotkanie było zaplanowane na 30 minut, ale przedłużyło się.

Magierowski oznajmił, że szef Komisji Weneckiej był bardzo zainteresowany opinią prezydenta na temat debaty, która od kilku miesięcy toczy się w Polsce wokół wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

"Prezydent przedstawił swój pogląd na temat różnych aspektów wyboru sędziów do TK i debaty, która się w Polsce na ten temat toczy. Przewodniczący Buquicchio podkreślał, że oczywiście spotyka się z przedstawicielami innych organów władzy w Polsce. Wyraził uznanie dla ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który sam zwrócił się z prośbą do Komisji Weneckiej" - dodał Magierowski.

Reklama

Europejska Komisja na rzecz Demokracji przez Prawo, znana również jako Komisja Wenecka, jest organem doradczym Rady Europy. O opinię ws. nowelizacji ustawy o TK - którą Sejm uchwalił 22 grudnia - zwrócił się do Komisji m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski.

Dowiedz się więcej na temat: Marek Magierowski | Komisja Wenecka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy