Reklama

Reklama

Marek Jakubiak: Chcemy ustawy o TK, a nie splendoru

Ugrupowanie Kukiz '15 jest przekonane, że wciąż możliwy jest kompromis w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Jednak jak podkreślał w "Salonie Politycznym" Trójki wiceprzewodniczący klubu Marek Jakubiak, możliwe to będzie tylko wtedy, gdy wszystkie strony sporu pójdą na ustępstwa.

"Różnimy się od innych ugrupowań politycznych tym, że chcemy ustawy w sprawie Trybunału, a nie splendoru" - mówił poseł Jakubiak.

Dwa spotkania o TK

Marszałek Sejmu na dzisiejsze popołudnie zaprosił opozycję na spotkanie w sprawie sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego. PO, PSL i Nowoczesna organizują natomiast podobne spotkanie jutro.

Marek Jakubiak poinformował, że przedstawiciel ugrupowania Kukiz '15 będzie zarówno na jednym, jak i na drugim spotkaniu.

W obecności kamer

"Postawiliśmy jednak warunek, by wszystko było rejestrowane przez kamery. Chyba nikomu to nie przeszkadza, więc najprawdopodobniej te kamery się pojawią" - powiedział gość Trójki.

Reklama

Jak wyjaśnił, jego ugrupowaniu nie chodzi o to, by robić show, tylko żeby pokazać, komu rzeczywiście zależy na kompromisie i jak te rozmowy wyglądają.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy