Reklama

Reklama

Kukiz'15 nie poprze projektu PiS o Trybunale Konstytucyjnym

Klub Kukiz'15 wstrzyma się od głosu nad projektem PiS nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym - poinformował w czwartek w Sejmie poseł Tomasz Rzymkowski. Zaapelował o poparcie dla przedstawionych przez jego klub zmian w konstytucji, dotyczących TK.

W czwartek w Sejmie trwa pierwsze czytanie projektu PiS nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

"Nasz klub ocenia ten projekt negatywnie. Doprowadzi on do zatrzymania procedowania skarg konstytucyjnych przed TK (...) Jedyną dobrą zmianą zaproponowaną przez wnioskodawców jest propozycja przeniesienia siedziby TK z Warszawy do innego miasta, do Polski Wschodniej" - powiedział Rzymkowski. Dodał, że klub wstrzyma się od głosu ws. nowelizacji.

Jednocześnie zaapelował do posłów, aby ci poparli zaproponowany projekt zmian w konstytucji autorstwa Kukiz'15. Przewiduje on m.in. wybór sędziów TK kwalifikowaną większością 2/3 głosów, zwiększenie składu TK z 15 do 18 członków oraz badanie zgodności ustawy o TK z konstytucją przez Sąd Najwyższy.

Reklama

"Zakończmy ten bój o Trybunał Konstytucyjny. Polacy oczekują od nas reform, a dla reform potrzebny jest spokój społeczny. Wiemy o tym, że są środowiska polityczne, które czerpią korzyści z tego chaosu, zamieszania i z tej polityki ulicznej" - powiedział Rzymkowski.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy