Reklama

Reklama

"Kryterium oceny Kaczyńskiego to kryterium siły"

Konrad Berkowicz z partii KORWiN, który uczestniczył w spotkaniu u marszałka Sejmu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, jest zdania, że niewiele ono zmieni, a sytuacja dwóch porządków prawnych pozostanie niezmieniona.

Berkowicz stwierdził, że prezes PiS Jarosław Kaczyński nie dał się przekonać do tego, by orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego publikował sam Trybunał, co jest jednym z postulatów partii KORWiN.

"Miałem odczucie podczas tego spotkania, że kryterium oceny pewnych rozwiązań pana premiera [Jarosława Kaczyńskiego - przyp. red.], to nie kryterium prawne, ale kryterium siły. Wygląda na to, że dalej partia rządząca zrobi wszystko, by mieć jak największą siłę w walce z tzw. opozycją po-okrągło-stołową reprezentowaną przez Komitet Obrony Demokracji" - powiedział Berkowicz.

Reklama

Jego zdaniem, to spotkanie niewiele zmieni zwłaszcza dlatego, że nie było na nim partii opozycyjnych i nie można było rozmawiać o pomysłach partii KORWiN dotyczących TK, a wymagających zmiany konstytucji.

W spotkaniu wzięli udział: prezes PiS Jarosław Kaczyński, prezes PSL-u Władysław Kosiniak - Kamysz i Konrad Berkowicz z partii KORWiN. Pozostałe ugrupowania na rozmowy nie przyszły.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy