Reklama

Reklama

​Komisja Wenecka powróci do sprawy Trybunału Konstytucyjnego w Polsce

Podczas czerwcowej sesji plenarnej Komisja Wenecka powróci do sprawy Trybunału Konstytucyjnego w Polsce - wynika z ogłoszonego wstępnego planu obrad. Pierwszego dnia, 10 czerwca, Komisja zostanie poinformowana o dalszym rozwoju wydarzeń wokół Trybunału.

Ten punkt znajduje się w programie dwudniowych obrad, ogłoszonym na stronie internetowej Komisji Weneckiej, organu doradczego Rady Europy.

Podano w nim, że podczas porannej sesji pierwszego dnia Komisja zostanie poinformowana o dalszych kwestiach dotyczących opinii wydanej przez KW w marcu na temat poprawek do ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, uchwalonej 25 czerwca 2015 roku.

Opinia ta była krytyczna. Komisja zaapelowała o publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego z początku marca.

Również podczas tej porannej sesji Komisja Wenecka, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zajmie się polską ustawą o policji, która weszła w życie na początku lutego. 10 czerwca wyda opinię na temat tych przepisów.

Reklama

W programie obrad Komisji jest też wybór jej nowego wiceprzewodniczącego, czyli następcy Hanny Suchockiej, której mandat w tym organie wygasł z końcem kwietnia.

Była premier nie została ponownie zgłoszona do tego gremium przez stronę polską. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy