Reklama

Reklama

Kaczyński przerywa milczenie. Zabrał głos na temat kryzysu

- Żadne suwerenne państwo nie może sobie pozwolić na ingerencję z zewnątrz w jego wewnętrzne sprawy - powiedział na antenie TVP Info Jarosław Kaczyński. - Prawa człowieka w żaden sposób nie są u nas łamane. Nie możemy zgadzać się na status państwa podległego, choć oczywiście przestrzegamy prawa międzynarodowego - mówił prezes PiS.

Kaczyński zapewniał, że "nie ma żadnych podstaw do tego, aby interweniować w polskiej sprawie". 

- Nam zależy na tym, aby wszyscy, którzy nas obserwują, zwłaszcza państwa sojusznicze, mieli o nas dobrą opinię - przekonywał prezes PiS. - Moglibyśmy nie brać pod uwagę tego, co powiedziała Komisja Wenecka, gdybyśmy się do niej nie zwrócili. Traktujemy tę opinię poważnie, ale w ramach polskiego prawa i konstytucji. W Polsce obowiązuje przede wszystkim polska konstytucja i nikt nie może jej łamać. Także Trybunał Konstytucyjny - dodał.

Reklama

Dziennikarka TVP Danuta Holecka pytała prezesa PiS także o propozycje, jakie przedstawiła opozycja, aby rozwiązać konflikt, który narósł wokół Trybunału Konstytucyjnego. 

- O czym byśmy mieli rozmawiać? Wszystko by było tak, jak chce opozycja. Tak zakładają te propozycje. A opozycja rozpoczęła ten spór ze złą wolą, przyznała to nawet Komisja Wenecka - odpowiedział Kaczyński. 

- To, co robi prof. Rzepliński, to jest łamanie prawa. To mówienie, że suwerenem w Polsce jest Trybunał Konstytucyjny, a suwerenem w Polsce jest naród - mówił Kaczyński.

- Od momentu, w którym Platforma przegrała wybory prezydenckie i parlamentarne w 2005 roku, coś bardzo niedobrego stało się z tą partią - mówił szef PiS. - Apeluję, szczególnie do PO, żeby powróciła do swojego zachowania sprzed kilku lat. Wtedy byli poważną partią, a zachowania Donalda Tuska i różnych socjotechników wprowadziły ogromną szkodę. Ci ludzie powinni odejść z polskiej polityki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy