Reklama

Reklama

Joanna Lichocka o rezolucji: Triumf wrogów Polski

Posłanka PiS Joanna Lichocka mówi o triumfie wrogów Polski w związku z dzisiejszą rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski. Dziś europarlament prawdopodobnie przegłosuje krytyczny wobec naszego kraju dokument, z poparciem pięciu grup politycznych - chadeków, socjalistów, zielonych, liberałów i komunistów.

Joanna Lichocka uważa, że treść głosowanego dokumentu jest nieprawdziwa i zmanipulowana, a sama rezolucja - krzywdząca dla Polski. Jej zdaniem, rezolucja pojawia się w wyniku inicjatywy polityków PO, być może po to, by storpedować możliwość porozumienia w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, potępienia Polski i osłabienia jej pozycji w Europie oraz doprowadzić do kryzysu, który może doprowadzić do obalenia rządu.

Joanna Lichocka zareagowała też na słowa Grzegorza Schetyny, który w radiowej Jedynce mówił, że przyjęcie krytycznej dla Polski rezolucji będzie efektem łamania konstytucji przez Prawo i Sprawiedliwość, co - jak zaznaczał - ustaliła Komisja Wenecka.

Reklama

Posłanka PiS uważa, że to raczej wina Platformy Obywatelskiej, bo to jej przedstawiciele jeździli do Brukseli i - w jej opinii - chcieli przyspieszenia - prac nad rezolucją.

Parlament Europejski ma się zająć rezolucją o Polsce po południu. Początek bloku głosowań w europarlamencie zapowiedziany jest na 12:00.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje