Reklama

Reklama

Borys Budka: Ta ustawa to bubel prawny

Platforma Obywatelska będzie wnioskować o odrzucenie nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS w pierwszym czytaniu - zapowiada Borys Budka. Były minister sprawiedliwości dodaje też, że jeśli te przepisy zostaną przyjęte, PO skieruje je do Trybunału Konstytucyjnego.

"To jest bubel prawny. To jest ustawa, która niczego nie wnosi. Co więcej ona jeszcze bardziej destabilizuje sytuację w Trybunale Konstytucyjnym" - podkreśla Borys Budka. Dodaje, że Platforma Obywatelska - jak zawsze, gdy łamana jest ustawa zasadnicza, będzie kierować wnioski do Trybunału Konstytucyjnego.

"Jesteśmy przekonani, że trzeba jak najszybciej eliminować wszystkie zakusy obecnej większości, które zmierzają wprost do łamania konstytucji" - podkreśla były minister sprawiedliwości.

PiS zaproponował zmiany jako projekt poselski, po to by ustawa została szybciej uchwalona.

Reklama

Nowelizacja ustawy przewiduje, że decyzje Trybunału będą zapadały większością dwóch trzecich głosów, a większość spraw będzie rozpatrywana w pełnym składzie, 13-osobowym. Sędziowie będą składać ślubowanie przed marszałkiem Sejmu, a nie przed prezydentem.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy