Reklama

Reklama

Beata Mazurek: W przyszłym tygodniu spotkanie liderów partii ws. projektu o TK

W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie liderów partii na temat projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości - poinformowała w środę rzecznik klubu Beata Mazurek. Według niej prace nad projektem mogą ruszyć na kolejnym posiedzeniu Sejmu.

"W przyszłym tygodniu marszałek Kuchciński zaprosi liderów partii politycznych na to, aby przyszli na spotkanie i aby odbyła się dyskusja na temat propozycji, którą my złożyliśmy. Następnie ta ustawa będzie w normalnym trybie procedowana przez Sejm" - mówiła Mazurek na briefingu w Sejmie.

Dopytywana o termin spotkania powiedziała, że spotkanie na pewno odbędzie się w przyszłym tygodniu, nie wskazała jednak konkretnej daty. "Sądzę, że po tym spotkaniu, na być może kolejnym posiedzeniu Sejmu będziemy chcieli procedować naszą ustawę o TK, jeśli oczywiście będzie taka decyzja Konwentu" - dodała.

Reklama

Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowane jest w dniach 11-13 maja.

PiS złożył w piątek w Sejmie projekt ustawy o TK. Według projektu m.in. rozprawa w pełnym składzie wymagałaby udziału co najmniej 11 z 15 sędziów, a zasada rozpatrywania spraw według kolejności wpływu nie dotyczyłaby m.in. wniosków ws. ustawy o TK.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy